Koszmar Visual Studio 2015 Community

To był koszmar…

 

Zaczęło się od tego, że nie mogłem zarejestrować „darmowej” wersji społecznościowej (community), gdyż blokowałem oto taki komunikat:

Nie mogliśmy pobrać licencji. Sprawdź połączenie z siecią lub ustawienia proxy.

(Oryginalny komunikat: we could not download a licence. please check your network connection or proxy settings.)

Po kilkukrotnych próbach reinstalacji całego pakietu za pomocą 2 różnych instalatorów pobranych z oficjalne strony microsoftu (chore!) i próby instalacji z obrazu iso byłem bliski rzucenia tego w kąt. Udało mi się zawęzić problem do ustawień związanych z delegowaniem praw użytkownika w AD, który okazał się być błędem w pakiecie samba4. Szybki upgrade i rozwiązałem problem z delegatami. Oczywiście proces rejestracji w żaden sposób nie pomógł mi odnaleźć winowajcy, tylko próba dodania innego konta do VS spowodowało wyskakiwanie komunikatów związanych z problemem delegatów.

Po pomyślnym zarejestrowaniu visuala i odblokowaniu go, gdyż minęło magiczne 30 dni wersji próbnej problemy nie odstępowały mnie na krok. Prawdopodobnie przez to, ze usunąłem o jeden klucz rejestru za dużo, a instalator był na tyle kiepski, że tego nie zauważył miałem kolejne błędy:

'Paczka Analizator Kodu' paczka nie została wczytana poprawnie.

- oraz -

Projekt <nazwa> nie może zostać otwarty ponieważ kompilator Microsoft Visual C# 2015 nie może zostać stworzony. Proszę zainstalować ponownie Visual Studio


(Oryginalny komunikat: 'Code analysis package' package did not load correctly.

- and - 

Project <name> could not be opened because the Microsoft Visual C# 2015 compiler could not be created. Please reinstall Visual Studio)

Ponownie instalowałem VS2015 kilkukrotnie zmieniając nawet lokalizację docelową, czyszcząc folder i klucze rejestru. Cały ten czas przeszukując fora/strony supportu, aż dokopałem się do tych perełek:

Aby odinstalować kompletnie Visual Studio należy użyć przełączników /uninstall /force, usuną one komponenty współdzielone:

  1. Uruchom instalator (.exe) z przełącnzikami /uninstall /force – dzięki czemu uninstaller usunie znacznie więcej plików, normalnie zostaje kilka tysięcy
  2. Usuń lub zmień nazwę kluczom rejestru znajdującym się w HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftVisualStudio14.0
  3. Usuń katalogi %AppData%RoamingMicrosoftVisualStudio oraz %AppData%LocalMicrosoftVisualStudio14.0ComponentModelCache

Tylko i wyłącznie dzięki tym poradom byłem w stanie zainstalować ponownie VS2015 w taki sposób by nie rzucało mi błędami w twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*