Dlaczego przechodzę z Baikal na Radicale (CalDav i CardDav)

Saber/Dav jest głównym komponentem projektu Baikal, aktualnie poszukiwana jest osoba, która zostanie opiekunem projektu (cała historia po angielsku)

Jakiś czas temu przeniosłem moje zasoby z Kalendarza Googla na rzecz otwarto źródłowych, hostowanych przezemnie rozwiązań.

Nigdy nie dostrzegłem problemów związanych z dostępnością – może moje potrzeby były wystarczająco małe 🙂

W żadnym stopniu nie obwieszczam, że Baikal umarł – jeżeli interesuje Ciebie Baikal może przeczytać poprzednie posty o nim (installacja, aktualizacja)

Jeżeli chodzi o mnie, jedyny problem jaki miałem z Baikal-em była bardo problematyczna konfiguracja dzielenia się kalendarzami. Jest to możliwe ale bardzo problematyczne i nazwijmy sobie to po imieniu „brzydkie”. Oczywiście zapowiedziano opcję współdzielenia kalendarzy, która miała być dodana po wielkim przepisywaniu kodu do php7.0+silex, ale zabrakło ludzi, opiekuna, czasu… Na szczęście w między czasie znalazłem Radicale, nie posiada on współdzielenia, które można przeklikać przez stronę www, ale posiada bardzo WIELKĄ zaletą, którą są współdzielone strefy (sharing zones), uprawnienia użytkowników (user rights) dzięki czemu jedną prostą komendą byłem w stanie współdzielić jeden kalendarz między wieloma użytkownikami.

Żadne z rozwiązań (Baikal czy też Radicale) nie wpierało narzędzi migracyjnych. Jednak nic nie stało na przeszkodzi by zapisać stary kalendarz lokalnie i zaimportować go w nowym kalendarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*